Masaż Lomi Lomi Nui

Sesja Lomi Lomi Nui zaczyna się od rozmowy, podczas której osoba przyjmująca masaż może wyrazić jaką sferę czy temat w swoim życiu pragnie uzdrowić. Intencja może być wypowiedziana na głos lub zachowana dla siebie. Masaż Lomi Lomi Nui jest rodzajem rytuału, który wspiera pragnienia z poziomu naszego serca, duszy. Masaż obejmuje całe ciało poza strefami intymnymi, które są przykryte ceremonialną chustą. Wykonuje się go przedramionami oraz dłońmi przy użyciu oleju, z wykorzystaniem olejków eterycznych i przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki. Cechą wyróżniającą Lomi Lomi Nui są długie, płynne ruchy przypominające fale oceanu. Zawiera w sobie elementy terapii manualnej, pracy z powięziami i ze stawami, więc praktycznie z całym układem ruchu. Masażysta podczas sesji porusza się wykonując taniec w celu wzmocnienia przepływu energii przez ciało, wprowadzając je w jeszcze głębszy stan ukojenia.

Lomi Lomi Nui jest to sztuka pracy z ciałem wywodząca się z Hawajów, szeroko uznana za jedną z najbardziej skutecznych, w holistycznym wspomaganiu procesów rewitalizacji człowieka. Dotyk „Lomi Lomi” na płaszczyźnie fizycznej obniża napięcie mięśni, dzięki czemu uwalnia ciało od bólu, stresu i emocji zablokowanych w ciele. Wprowadza nas to w stan intensywnego, błogiego odprężenia, a wraz z rozluźnieniem fizycznym następuje głębokie oczyszczenie przestrzeni mentalnej, emocjonalnej i przywrócenie stanu duchowej harmonii. Napięcia w ciele wynikają z nieprzyjemnych emocji, których kiedyś doświadczyliśmy, dlatego podczas fizycznego rozluźniania możemy wejść w odczuwanie różnych stanów emocjonalnych i jest to doświadczenie przypisane temu masażowi, choć nie zawsze występuje. Mogą do nas powracać również rozmaite historie z naszego życia, czasami bardzo odległego, gdyż odblokowuje się pamięć komórkowa.

Korzyści z masażu

Lomi Lomi Nui jest doświadczeniem daleko wykraczającym poza „klasyczny” masaż. Rytuał zawiera w sobie jakości ziemskie, wyrażone poprzez dotyk pełen najwyższego szacunku dla ciała, ale przynosi również ukojenie w przestrzeniach subtelnych, duchowych.

 • pobudzenie przepływu płynów ustrojowych ciała, oczyszczenie krwii, limfy, wspomaganie usuwania toksyn z organizmu

 

 

 • wprowadzenie stanu błogiej psycho-fizycznej relaksacji
 • rozluźnienie tkanek i poprawa ruchomości stawów
 • usprawnienie przepływu energii płynącej przez ciało
 • zainicjowanie naturalnych procesów samo uzdrawiania
 • uwalnianie pamięci mięśniowej i niekorzystnych wzorców ruchowo-mentalnych
 • otwiera przestrzeń wspierającą nasze intencje
 • wspiera w odzyskaniu połączenia z ciałem

O mnie

Nazywam się Piotr Górnicki i jestem praktykiem hawajskiej sztuki uzdrawiania – Lomi Lomi Nui w linii Abrahama Kawai’i.

Ciało i ruch fascynują mnie od dawna, jednak doświadczenie masażu Lomi Lomi Nui oraz poznanie hawajskiej filozofii przeniosło moje zainteresowania w zupełnie inny wymiar. Oprócz masażu pasjonuje mnie również swobodna ekspresja ciała poprzez ruch i praca z oddechem.

Cechuje mnie holistyczne podejście – uznaję ciało, umysł i duszę jako jedność. Moją nadrzędną intencją podczas sesji jest uwalnianie napięć, szkodliwych wzorców mentalno – ruchowych oraz głęboka relaksacja i połączenie z mądrością ciała.

Na swojej drodze spotkałem wielu wspaniałych ludzi, między innymi moją nauczycielkę masażu Lomi Lomi Nui, Martę Gierczyńską (Aloha International). Doświadczenia, które szczególnie zainspirowały mnie na drodze rozwoju to warsztaty z Richardem Sionem Windelovem, szamanem z Nowej Zelandii oraz spotkanie z Joshua Lanakila O Ka ‘Āina I Ka Pono Mangauil – rdzennym Hawajczykiem stojącym na czele Hawajskiego Centrum Kultury w Hāmākua na Wielkiej Wyspie.

Wierzę, że w każdym z nas tkwi moc, która pozwala przekraczać limitacje naszego umysłu. W każdym z nas drzemie nieograniczony potencjał do kreowania naszej rzeczywistości. Wierzę, że źródłem radości istnienia jest dbanie o harmonię i równowagę wewnętrzną oraz wdzięczność za całość naszego doświadczenia. Cała Moc i Mądrość jest w nas, wystarczy zapewnić sobie odpowiednie warunki, aby się z nią połączyć. Współpracuję z projektem poszerzenia świadomości ciała – Hontei. Jestem współzałożycielem Fundacji Stań się Zmianą.

Szczegóły i zapisy

Strona główna: Wakea.pl

FB: facebook.com/PiotrLomi

Adres: ADAMA PŁUGA 1/3, WARSZAWA

 

Doświadczenia uczestników

 • Justyna Krupa

  Sam masaż jest przyjemny i rozluźniający, w przypadku napiętych mięśni, może być bolesny, ale to przyjemny ból uwolnienia po którym czujesz już tylko ulgę i odprężenie.

  W pełnym poczuciu bezpieczeństwa i otwartości oddałam się w ręce Piotra. Jego wiedza, pasja i intuicja pomogły dotrzeć do głębokich blokad i uczuć ukrytych w głębokich warstwach ciała, oczyszczanie organizmu nastąpiło już podczas masażu.

  Otworzyłam się i przyszło najlepsze i najpiękniejsze.

  Trudno ująć słowami to co dzieje się w ciele i umyśle podczas masażu, najlepiej tego doświadczyć samemu.

  Polecam z całego serca, jedno z silniejszych narzędzi jakiego doświadczyłam. Silne w swej delikatności. Duże znaczenie ma tu tez osoba Piotra, który totalna akceptacją, pełnym zrozumieniem i otwartością daje osobie masowanej komfort i poczucie bezpieczeństwa.

 • Monika Dylewska

  Piotra znam już od dawna. Zawsze podchodził z ogromnym zaangażowaniem do wszystkiego, czego zdecydował się podjąć. Długo szukał swojej drogi i w końcu ją odnalazł. Masaż Lomi Lomi pokochał całym sercem- z nie ukrywaną wzajemnością. Gdy masuje przez tego człowieka przepływa niesamowita, anielska wręcz energia i obdarowuje nią osobę masowaną. Otula miłością, bezpieczeństwem, a wszystko dookoła zaciera się. Istna magia.

  Piotr jest osobą o bardzo wysokiej empatii na drugiego człowieka, co ma również duże znaczenie podczas masażu. Potrafi wyczuć czego akurat potrzeba, „słucha” wszystkich sygnałów, a wymiana energii po prostu płynie jak szum morskich fal.

  Samo Lomi Lomi, jest masażem wyjątkowym- na początku trochę może onieśmielające, jednak warto wyjść z własnej strefy komfortu. Sam masaż i to uczucie, które zostaje na długo po nim, jest nie zastąpione.

 • Monika Nguyen Viet

  Miałam przyjemność uczestniczyć w masażu i było to niezwykle relaksujące przeżycie! Serdecznie polecam!

 • Karol Chmielnicki

  Masaż mocno transformacyjny, poruszający bardzo energie w ciele. Wykonany przez człowieka z pasją – Gorąco polecam!

 • Agata Katarzyna Kowalczyk

  Duch Aloha – czym jest? Tego nie wiedziałam ani przed masażem u Piotra, ani po nim. A niewiedza ta okazała się być potężnym kluczem ku Mnie samej.

  „Aloha” – witał się ze mną Piotr, kiedy dzwoniłam ustalać termin naszego spotkania. Uśmiechałam się  na sam dźwięk tego słowa. Bo chociaż z pozoru tak niewiele ze sobą niosło – ja czułam, że niosło ogrom. Nie umiałabym go ogarnąć i wyrazić słowami – ale ten brak umiejętności ogarnięcia był mi najlepszą podpowiedzią: to jest chyba coś niezwykle głębokiego, skoro wymyka się mojej, dziennikarza o bardzo analitycznym umyśle, percepcji.

  Zanurzona w doświadczeniu

  O masażu wiedziałam tyle samo, co o wspomnianym Duchu Aloha – czyli jedno wielkie nic. I to nic było początkiem wszystkiego. Bo gdybym się chociaż uprzednio podkarmiła jednym krótkim opisem czy cudzym doświadczeniem, zamknęłabym się na najlepsze:  na moje własne i autentyczne doświadczenie tego, czym ten masaż jest.

  I teraz to najlepsze następuje: Lomi Lomi jest w moim odczuciu odpowiedzią na wołanie naszej Duszy. I czymkolwiek by to wołanie nie było – doświadczenie masażu pozwoli tej potrzebie wybrzmieć.

  „Doświadczenie” – używam tego słowa bardzo świadomie. Bo tylko o tym mogę i chcę mówić. Teoria i definicja Lomi Lomi są dla mnie nieodkrytym tematem. I czuję, że to stan niewiedzy pozwolił mi się tak głęboko otworzyć na to, co tym masażem odbierałam. Gdzie nie istniał żaden filtr, przez który przepuściłabym to, czego doświadczałam.

  Spokój i jego bezkres

  Czy spokój ma swój kres? Czy ma swoje granice? Doświadczenie Lomi Lomi pozwoliło mi poczuć, czym jest spokoju… bezkres. Zadziała się rzecz w moim odczuciu fenomenalna – będąc w pełni w tu i teraz, w przytomności chwili obecnej, doświadczałam w sobie nieporuszenia. Myśli przypływały, niektóre zostawały ze mną na dłużej – ale całą sobą czułam, że mnie to nie dotyka. Że poziom myśli jest poziomem, któremu się jedynie przyglądam, a nie któremu podlegam.

  Zaufanie

  „Kiedy masuję, zestrajam się z przepływem. I nie ma mnie, nie ma masowanej kobiety czy mężczyzny. Ciało jest dla mnie świętością, poza płcią” – te słowa Piotra dopowiedziały to, co czułam w trakcie masażu. Leżałam otulona jedynie zwiewnym pareo, którego położenie cały czas się zmieniało – w zależności od aktualnie masowanej części  ciała. A czułam w sobie taki komfort, poczucie bezpieczeństwa i zaufania, jakbym była szczelnie odgrodzona od wszelkich zagrażających mi bodźców świata zewnętrznego. Jakbym była otulona jakimś niewidzialnym płaszczem. Nie odbierałam Piotra i jego obecności w ogóle – jakby rzeczywiście był gdzieś poza. Odbierałam tylko siebie – dotykiem, który był dla niego kanałem przepływu energii.

  Stan, którym jesteś

  „Aloha jest dla Hawajczyków nastawieniem – to znacznie więcej niż słowo. To stan ciała, duszy i umysłu, który dostraja do najwyższej formy spełnienia i błogości” – usłyszałam od jednej z bliskich mi osób już po masażu. Gdyby podzieliła się ze mną tą „definicją” przed jego doświadczeniem – nie umiałabym jej w pełni przyjąć. Czy przyjęłam ją po spotkaniu z Lomi Lomi? Nie musiałam. Byłam tym stanem cała. I za to Piotrowi ogromnie dziękuję – za doświadczenie, którego jest wirtuozem.

 • Krzysztof Bański

  Masaż robiony z pasją, oddaniem i od serca. Doskonale usuwa napięcia zarówno na ciele jak i mentalne. Serdecznie polecam!

 • Ewa Nogalska

  Fantastycznie zrobiony masaż. Pan Piotr – masażysta – ogromny takt i kultura osobista. Z przyjemnością wrócę do tego miejsca.

 • Daria Kwiatkowska

  Masaż Lomi Lomi w wykonaniu Piotrka to nie tylko masaż to wielowymiarowe doświadczenie. Na poziomie ciała – doświadczenie głębokiego relaksu, rozluźnienia i lekkości. Można też zanurkować głębiej w siebie żeby odkryć wiedzę, która jest w ciele i doświadczyć pełnej błogości i spokoju w środku. W dotyku Piotrka czuć ogromną uważność i szacunek do ciała co sprawia, że można w pełni zanurzyć się w chwili. Bardzo polecam odkrywanie swoich wymiarów doświadczania w tej pięknej ceremonii.