O BOSKIM RIFFIE W ETIUDZIE CZŁOWIEKA – CYMATYKA I MUZYKOTERAPIA

EKSPERYMENT Z CYMATYKĄ

WYKŁAD i DYSKUSJA

KONCERT KAMERTONÓW

KONCERT DŹWIĘKI ZIEMI I PRZESTRZENI

Szanowni Mimochodem,
w grudniu spotykamy się po raz drugi. Tym razem rozmawiać będziemy o WPŁYWIE DŹWIĘKU NA MATERIĘ oraz wykorzystaniu fal akustycznych w procesie leczenia i harmonizowania człowieka, czyli m.in o MUZYKOTERAPII w odniesieniu do wyników współczesnych badań naukowych i z wykorzystaniem tradycyjnych, szamańskich narzędzi.

Świadomych 2.0 zaczniemy KONCERTEM KAMERTONOWYM (Muzykoterapia dogłębna komórkowa, czyli masaż dźwiękiem) w wykonaniu Sylwii Nadgrodkiewicz. Kamertony dostrajają przestrzeń wewnątrz i dookoła nas do zdrowych częstotliwości, powodują głębokie odprężenie ciała i umysłu, pozytwnie nastrajają nas od wewnątrz, co o tej porze roku wydaje się szczególnie cenne. Żyjemy w smogu elektromagnetycznym, który zaburza wszelkie procesy życiowe. Tym bardziej, że urządzenia wokół nas zostały przestrojone w połowie ubiegłego wieku z naturalnej częstotliwości 432 Hz na niekorzystną dla człowieka 440Hz. Kamertony lecznicze emitują naturalną falę w skali pitagorejskiej, która przywraca nas do stanu harmonii, a tym samym zdrowia. W tym wypadku częstotliwość nie działa tylko „przez ucho“. Fizyczna fala wchodzi bezpośrednio w ciało. Dociera do samych komórek ciała bardzo szybko i wchodzi w rezonans ze wszelkimi strunami w naszym ciele, którymi są m.in. powięzi, mięśnie czy sam łańcuch DNA, etc.

Bazując na tym przejdziemy do WYKŁADU, a nawet bardziej panelu dyskusyjnego poświęconego wiedzy i odkryciom nauki nt zjawiska fali, akustyki i wpływu fal słyszalnych człowieka. Rozmowa będzie prowadzona przez Sylwię Nadgrodkiewicz i Grześka Korzeńca.

Spróbujemy odpowiedzieć sobie na m.in te pytania:

Czym są fraktale i gdzie możemy je znaleźć?
Czym jest ciąg fibonacciego oraz złota proporcja?
O co chodzi z tym 432 Hz ?
Czym jest skala pitagorejska?
Czym jest fala, jak wytwarza się dźwięk?
Jak działają: matematyka, harmonia, interwały w muzyce.
Jaki jest wpływ dźwięku oraz wibracji na ciało człowieka.

Rozmowę zakończymy pierwszym w Polsce POKAZEM CYMATYKI. Na potrzeby wydarzenia tworzone są dwa urządzenia, które posłużą do eksperymentu z użyciem różnych substancji. Ich reakcje na dźwięk będziemy obserwować na żywo. Całość będzie na bieżąco komentowana przez twórców eksperymentu, będzie także możliwość zadawania pytań.

Później przyjdzie czas na finalny KONCERT „Dźwięki Ziemi i Przestrzeni”, w trakcie którego, w bezpiecznej atmosferze, popłyniemy sobie tam, gdzie każdego ezoteryczne nogi poniosą.

Jest to wyjątkowy projekt muzyczny, w którym twórcy dokonują przekroju przez czas, kontynenty, starożytne kultury i cywilizacje, nowoczesną technologię, żywioły oraz dźwięki. Wspólną płaszczyzną tego przekroju są emocje, a efektem końcowym przedstawienie, swoisty „teatr dźwięku” oparty o naturalną muzykę, ambient organiczny.

Instrumenty, takie jak bębny szamańskie, peruwiańskie gwizdki i flety, gongi, misy dźwiękowe czy muszle twórcy wykonali samodzielnie, ucząc się rzemiosła od mistrzów z różnych stron świata. Oprócz dźwięków, które towarzyszą nam od tysięcy lat, będą również takie, które pojawiły się na Ziemi nie dalej niż dwie dekady temu. Będą to przede wszystkim misy alchemiczne,powstałe z połączenia złota, turkusu, cytrynu, kwarcu, również kryształowe piramidy oraz hang drum. Towarzyszył nam będzie także śpiew, flet, pióra egzotycznych ptaków, dzwonki Koshi i inne instrumenty, które zabiorą nas wspólnie w podróż, pozwalając wam poczuć i doświadczyć prawdziwej mocy dźwięku.

Na koniec oczekujemy wspólnej rozmowy, intelektualnej i emocjonalnej wymiany, która leży u podstaw naszych spotkań.

PROGRAM:

KONECERT KAMERTONOWY – dr Sylwia Nadgrodkiewicz

WYKŁAD/PANEL DYSKUSYJNY – dr Sylwia Nadgrodkiewicz i Grzegorz Korzeniec

EKSPERYMENT Z CYMATYKĄ

KONCERT DŹWIĘKI ZIEMI I PRZESTRZENI

* dr Sylwia Nadgrodkiewicz – artystka, muzykoterapeutka i doktor nauk humanistycznych. Gra na 80-u kamertonach, na których uruchamia około 100 częstotliwości dźwiękowych fal.
https://www.facebook.com/Zdrowe-Wibracje-dr-Sylwia-Nadgrodkiewicz-1675067079403929/

* Dźwięki Ziemi i Przestrzeni – Grzegorz Korzeniec i Agnieszka Lamirowska – ten projekt to komunikacja zmysłów i uczuć, to harmonia przestrzeni, w której wszyscy przebywamy, to dźwięki zrodzone z Ziemi: muszle, pióra, bębny, kryształy, minerały, flety, gongi. Kraina wyobraźni przepełniona żywiołami, do której prowadzi szlak serca.
https://www.facebook.com/HarmoniaPrzestrzeniSerc/

TERMIN: 10 grudnia w godzinach 14:21 – 20:21

MIEJSCE: Łowicka 21, 02-502 Warszawa

KOSZT UDZIAŁU: 90 zł ( I pula przedsprzedaży)

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA !!

ZAREZERWUJ UDZIAŁ: mimochodem@andamans-islands.tv

wyślij e-maila (imię i nazwisko, miejsce zamieszkania, ilość miejsc) z prośbą o rezerwację, a otrzymasz dane do przelewu.