Przestrzeń, której nie było

Porusza Cię pełnią. Otwiera, nie dotykając. Miłość, której przestrzeń rodzi się w Tobie.

Przychodzi z lekkością, chociaż Ty możesz odczuwać siłę oporu. Jest czymś normalnym. Wyzwala się w odpowiedzi na powrót do Pierwotności. Do tego stanu, z którym tak bliską i głęboką relację nosisz w sobie. Na imię jej Prawda. I nawet jeśli nam do niej daleko, jest nam zawsze najbliższa.

Powrót

Powroty są zawołaniem Duszy. Tej cząstki w Tobie, której możesz zaufać. Czystej i wykraczającej poza granice umysłu. To wykroczenie jest być może pierwszym, którego nie będziesz się wstydził i za które nie weźmiesz na siebie winy. Od tego momentu więcej wykroczeń nie będzie.

Wyzwolenie

Kiedy łączysz się z Pierwotnością, to trochę tak, jak gdyby zatrząsł się świat. Ten świat, który wykreowałeś z poczucia braku. Kurzyć się będzie i zagrzmieć może bardzo. A wszystko po to, byś uwierzył. W Siebie i swoją własną Moc.

Zaufanie

Nie wiesz, skąd przychodzi. Nie wiesz, dokąd prowadzi. Ale głęboko w sobie czujesz, że masz za nim podążyć. Głos, którego wibracja wprowadza Cię w upragniony spokój. Umysł może go negować – spokój będzie go naturalnie pacyfikował. To w tej naturze bierzesz swój oddech. Bez lęku i bez potrzeby rozgrzeszenia. Masz do niego prawo. To Ty nim jesteś.

Życie

Tętni w sercu. Nie zawsze je słyszysz. Czasem się nim zasłaniasz. By nie wejść w Prawdę. By nie musieć brać odpowiedzialności za to, kim tak naprawdę jesteś. Ta odpowiedzialność może przerastać – ale tylko Twój lęk. On też jest święty. Kiedy przestaniesz z nim walczyć, on przestanie Cię straszyć. Nie zniknie. Chociaż już nigdy nie będzie tym, którym go widziałeś. Zostanie, by zwrócić Ci przestrzeń. Całą i od serca.

Wszystko

 

Nie było jej – a jest przecież zawsze.
Nie czułeś jej – a w niej siebie czuć zacząłeś.
Tobą się stała – kiedy to Ty ją dopuściłeś.
Twoja Droga jest święta.
I nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Ot, zwyczajny cud, którym ludzkie życie.
***
Dziękuję Shivanandzie Swamijiemu: całą Przestrzenią, którą Nim w sobie rozpoznałam.
<3

https://www.shivananda.org/

https://www.facebook.com/shivananda.swamiji.3