THE WORLD’S BIGGEST EYE CONTACT EXPERIMENT 2017

        Jest to ogólnoświatowe wydarzenie, którego celem jest odbudowa więzi międzyludzkiej, poprzez potężne i piękne doświadczenie, jakim jest podzielenie się „1 minutą” kontaktu wzrokowego z nieznajomymi osobami w przestrzeni publicznej. Wydarzenie odbędzie się 23 września tego roku, jednocześnie w miastach na całym świecie.

To już kolejna edycja gloLiberators imagebalnej inicjatywy: The World’s Biggest Eye Contact Experiment, zainspirowanej przez Petera Sharpa z Liberators International, Australia. Misją ruchu społecznego Liberators jest aktywizacja osób z całego świata do uczestniczenia w akcjach i wydarzenia mających na celu uświadomienie ludziom, że pomimo naszych powierzchownych różnic wszyscy jesteśmy jedną wielką „ludzką” rodziną.

Wydarzenie światowego Eye Contact zostało zainicjowane po raz pierwszy w 2015 roku, w 156 miastach na całym świecie i uczestniczyło w nim szacunkowo ok. 100 000 osób. W 2016 roku liczba miast biorących udział zwiększyła się do 196, a od początku w inicjatywie uczestniczyły, także miasta w Polsce – m.in. Lublin, Katowice, Kraków, Poznań, Szczecin, Warszawa, Wrocław.

Dzieląc się „1 minutą” kontaktu wzrokowego ze sobą, otwieramy się na odczucie spokoju, jedności i głębokiego porozumienia. Wydarzenie The World’s Biggest Eye Contant Experiment jest okazją, aby przypomnieć nam, że ponad wszystkimi różnicami, jakie nas dzielą, łączy nas miłość i człowieczeństwo, oraz że wszyscy wywodzimy się z tej samej, ludzkiej rodziny. Wyobraźmy sobie jak potężny efekt odniesie to wydarzenie dla całego świata, gdy ludzie ze wszystkich krajów zjednoczą się dla jednego celu, w tym cudownym dniu pokoju.

Organizatorami wydarzenia w Warszawie są: Fundacja Stań się Zmianą, Studio Relacji, Fundacja Act 4 Art oraz Planeta Zdrowie. Pozostałe miasta uczestniczące w Polsce to m.in: Bielsko-Biała, Katowice, Kraków, Poznań, Olsztyn, Sopot, Szczecin, Wrocław.

GALERIA

KIEDY I GDZIE?

Spotykamy się w sobotę 23 września o 11:00 pod Kolumną Zygmunta na Placu Zamkowym w Warszawie.

 

Pozostałe miasta:

  • POZNAŃ: Plac Wolności
  • KRAKÓW: Krakowskie Błonia
  • BIELSKO-BIAŁA: Pomnik Bolka i Lolka
  • SZCZECIN: Jasne Błonia
  • WROCŁAW: Pręgierz, Rynek
  • LUBLIN: Plac Litewski
  • BYDGOSZCZ: ul. Mostowa
  • TORUŃ: Pomnik Mikołaja Kopernika, Rynek
  • RZESZÓW: Rynek

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W WYDARZENIU?

1. Znajdź tablice z napisem → “Gdzie podział się prawdziwy kontakt międzyludzki? Dowiedz się, dzieląc się 1 minutą kontaktu wzrokowego… ”
2. W zależności od warunków pogodowych i preferencji można przynieść ze sobą krzesełka, poduszki czy koce (maty), ale równie skutecznie można się „kontaktować” na stojąco. Następnie zaproś osoby na miejscu, aby podeszli i podzielili się chwilą kontaktu wzrokowego z Tobą.
3. Wspólnie celebrujmy ten wspaniały czas, a po wydarzeniu prześlemy materiały (foto i video) do Liberators International, aby połączyli je w jedne, potężne globalne przesłanie pokoju i jedności dla całego świata!

CZEGO POTRZEBUJESZ?

1/ Przynieś ze sobą pogodę ducha, uśmiech i otwartość na nowe doświadczenia :)
2/ Opcjonalnie weź kartki i transparenty z napisami „gdzie podziała się więź międzyludzka”, „podziel się 1 minutą kontaktu wzrokowego”
3/ Opcjonalnie można przynieść krzesełka, poduszki czy koce

JAK MOŻESZ POMÓC?

Jesteśmy w trakcie poszukiwania osób, które pomogą rozpromować wydarzenie (partnerzy, patroni, inicjatywy, blogerzy, media internetowe, gazety, radio itd.) oraz osób, które zrobią zdjęcia i/lub uchwycą wydarzenie na wideo.

JEŚLI CHCESZ POMÓC W ORGANIZACJI WYDARZENIA NAPISZ DO NAS: fundacja@stansiezmiana.pl

ZOSTAŃ GOSPODARZEM EYC CONTACT W SWOIM MIEŚCIE !!!

Zostań gospodarzem wydarzenia w swoim mieście – TO PROSTE !!!

1/ wejdź na stronę: http://www.eyecontactexperiment.com/
2/ kliknij zakładkę „Host an event” – Become a Host
3/ podążaj za wskazówkami (chodzi o podanie lokalizacji) max 3 min.
4/ wybierz dogodną przestrzeń w swoim mieście i utwórz wydarzenie na FB
5/ zaproś znajomych i promuj wydarzenie :)

JEŚLI CHCESZ ZOSTAĆ GOSPODARZEM, ALE POTRZEBUJESZ WSPARCIA, NAPISZ DO NAS NA: fundacja@stansiezmiana.pl

ORGANIZATORZY – WARSZAWA

PARTNERZY

PATRONAT MEDIALNY

Odpowiedzi